Tyny

Dřevo, design, barvy, styl. To je Tyny.

Přivítali jsme nového prodejce. Je to sympatická a kreativní žena, která se nebojí jít za svým a přitom se stará o rozrůstající se rodinu. Její značka se vyznačuje čistým designem, stylovou prezentací a puncem prvotřídní kvality. Kdo je Tyny a proč nakupovat od lidí, jako je ona? Přečtěte si rozhovor a nahlédněte do zákulisí, neboť tato značka má svůj příběh.

Odkud pocházíte Tyny?

Z malé vesničky na Moravě.

Jak jste se dostala k práci s grafikou a dřevem? Měla jste k tvůrčí činnosti blízko i v dětství?

Ano, již v dětství jsem ráda malovala a tak jsem se dostala k tomu, že chci na uměleckou školu. Tam jsem si z mnoha oborů vybrala grafický design a vystudovala jej. Ke grafice jsem časem přidala focení a výrobu ze dřeva. Vše se to krásně propojuje a já mohu dělat práci, co mě naplňuje. Navíc jsem vždy chtěla něco specifického, co nikde nebylo popř. nebylo v ČR, tak jsem si to vyrobila.

Věnujete se tvorbě profesionálně, nebo je to spíše Váš koníček?

Momentálně jsem maminka na mateřské dovolené, ale mám svůj e-shop a tvořím. Takže by se dalo říci, že ano. Každopádně je to i můj koníček.

Kde tvoříte?

Doma, kde pro to mám vyhrazené prostory – pracovnu a dílničku.

Kde berete inspiraci? Spousta Vašich produktů je pro děti. Dělají Vám radost vlastní ratolesti?

Přesně tak. Mojí inspirací je můj syn, ten je naše největší radost. 🙂 Jinak se hodně inspiruji zahraničím. Mám nejraději skandinávský design a minimalismus, tyto dva styly hodně ovlivňují mojí tvorbu.

Jak byste svoji tvorbu charakterizovala? Čím se liší od ostatních podobných produktů?

Mám základní nabídku, kterou se snažím dělat ve více variantách nebo podle přání zákazníka. Snažím se vše dělat v klidných barvách. Něco křiklavého u mě těžko naleznete. 🙂

Kde se vidíte za pět let?

Vzhledem k tomu, že plánujeme synkovi sourozence, tak asi ještě na mateřské “dovolené”. Co se týče práce, kdykoliv mohu, snažím se vymýšlet nové věci, hledám čím doplnit svůj e-shop apod.. Mám mimo své výrobky i jiné zboží od zahraničních výrobců. Byla bych ráda, kdyby byl můj e-shop za 5 let známější, rozrostlejší, abych měla hodně zákazníků. 🙂

Čemu se věnujete ve volném čase, když zrovna netvoříte?

Přiznám se, že moc volného času mi nezbývá. Hodně pracuji, a to i se synkem, toho musím vždy nějak zabavit. Když vyloženě nepracuji, věnuji se synkovi.

Jak relaxujete?

Pro mě je relax můj syn.

Proč jste se rozhodla vyzkoušet Atelier.cz?

Ráda bych, aby o mně vědělo více lidí. K tomu mi Ateliér přijde jako super příležitost. Líbí se mi myšlenka Atelier.cz

Jste grafičkou, nabízíte kromě produktů na Atelier.cz i jiné služby a produkty?

Nabízela jsem toho více, ale teď už to vše nestíhám, takže nechávám nabídku o něco menší. Plánuji dělat kalendáře a mnoho dalšího.

Jak jste se o nás dozvěděla?

Od mé maminky, která se zabývá šitím lněných výrobků. Ta Vás objevila na internetu. “Viděla si, že jsou na internetu nějaký nový stránky, kde můžeme prodávat naše výrobky? Jmenují se Atelier. Znáš to? Musíme se na to podívat!” Takhle to nějak bylo. 🙂

A otázka na konec, jaký produkt Vám dal při vývoji asi nejvíce zabrat?

To je docela těžké určit. Při tvorbě samolepek a potisků jsem se musela naučit pracovat s plotrem a lisem. U výrobků ze dřeva zase s nástroji na dřevo (různé pily, vrtačky, brusky, atd..). Vše má svůj postup, na který je třeba přijít. Každopádně se vše dělá mnohem lépe, když to člověka baví. A to mě baví.

Zaujala vás Tyny?

Její produkty nyní můžete zakoupit na Atelier.cz

Prohlédnout nabídku prodejce