Ušli jsme společně kus cesty!

Nastartování tržiště je tuhý oříšek s typickým dilematem…

Bez prodejců nepřijde poptávka a bez poptávky nepřijdou prodejci.
Postavit tržiště na zelené louce bylo výzvou, se kterou jsme se poprali a dnes již rosteme efektem sněhové koule.

Vše začalo u jediného odvážného prodejce

Tím odvážlivcem byla Sedlářka Danka z malebného prostředí pod Štramberskou Trúbou. Když jsme sem před dvěma lety vyráželi spolu s investorem a zakladatelem projektu Atelier.cz na osobní návštěvu Danky, byli jsme pozváni do maličkého, avšak o to kouzelnějšího pokoje.
Ten byl zároveň její dílnou.

Prohlédněte si záznam z návštěvy na našem magazínu.

Milá Danko, děkujeme za Tvou podporu a věříme, že se Ti skvěle daří!

K dnešnímu dni je vás více než 150. Možná si řeknete, že je to ve srovnání s ostatními tržišti proklatě malé číslo. To ano. My však nespěcháme, učíme se od vás, pilujeme prostředí a soustředíme se na přirozený růst. Naše společné výsledky nám dělají radost. A my se s vámi o ni chceme podělit. Během pouhých 3 minut vám vypovíme celý příběh.😊 

Jak to bylo dřív a jak se tržišti daří nyní?

2016

Od roku 2017 tržiště běželo ve zkušebním provozu a naší hlavní prioritou bylo testovat rozhraní, opravovat chyby a zjišťovat, co by mohlo fungovat lépe. Jinými slovy jsme začali s koloběžkou. Abychom se však dostali dál, potřebovali jsme víc.


2016

V roce 2018 jsme se již pomalu začali zaměřovat i na postupné zvyšování obchodního výkonu a přivítání prvních prodejců. Počet objednávek byl spíše sporadický a nebylo se čím chlubit. Na pořadu dne bylo nadále zjišťovat, co bychom mohli vylepšit, a to i v době, kdy objem objednávek začal postupně růst. 


2016

Rok 2019 přinesl první zajímavá čísla. Začali jsme více investovat do propagace prodejců. Vybrané prodejce, kteří měli dostatek produktů a svůj profil aktivně spravovali, jsme zařadili do inzerce v sítích Seznam Sklik a Google Ads.

Začali jsme více propagovat vaše značky, produktové kategorie a výběrové kolekce. Vaše produktové stránky navštívilo více než 100 000 návštěvníků a my jsme začali budovat povědomí veřejnosti o tom, že Atelier.cz existuje.

V uplynulých měsících jsme vás požádali o revizi sortimentu a připravili spuštění nejvýkonnější kategorie inzerce – inzerce na konkrétní produkty.

Své výrobky jste mohli zahlédnout například v Google Shopping Ads.

Díky tomu každý den vaše produkty vidí tisíce lidí po celém internetu a samotné produkty navštíví vyšší stovky relevantních návštěvníků, tedy těch, kteří je přímo vyhledávají a chtějí nakupovat.

To vše jsme pro vás, naše první prodejce, doposud dělali zcela zdarma.
Na tržišti se každým dnem zvyšuje počet transakcí i průměrná hodnota objednávky. Ta je nyní vyšší než 700 Kč. I díky tomu jste již zobchodovali transakce v šestimístných cifrách a v následujících měsících se propracujeme k našemu prvnímu, společně vydělanému, milionu korun.

Přesné údaje o počtu transakcí zde sice nenajdete, rostoucí trend je však zřejmý.


Abychom to však dokázali, budeme již potřebovat vaši pomoc. Atelier.cz byl doposud zcela zdarma a mnozí z vás si u nás vydělali příjemné peníze, aniž by utratili jedinou korunu. Možnost prezentovat zcela bezplatně zůstává minimálně na měsíc. Abychom však mohli nadále a razantněji růst, nadešel čas připojit se k nám a začít podnikat společně. Zároveň se mezi vámi našla spousta prodejců, kteří si chtějí připlatit nebo se s námi podělit o zisk. Nyní máte možnost!


Představujeme kreditní systém Atelier.cz

  • Plaťte jen za to, co používáte
  • Předplaťte si jen tolik kreditu, kolik potřebujete
  • Začněte již od 100 Kč

Kreditní systém je jako vaše virtuální peněženka. Stačí do ní vložit peníze a poté vybírat dle potřeby. Bude vám stačit platební karta nebo internetové bankovnictví. Bezpečný převod peněz zajišťuje česká služba GoPay. Každý den se vám strhne z peněženky jen tolik kreditů, kolik jste vyčerpali. Dobíjet lze kdykoliv během několika málo okamžiků.


Jak lze kredity využít?

Připravujeme pro vás pestrý ekosystém služeb a aplikací, které vám usnadní život a handmade podnikání. Pro začátek můžete využít tři základní služby, které jinde v Česku neuvidíte.Vyzkoušejte Google Shopping Ads

Zařaďte své výrobky do našeho Facebook Catalog produktového feedu a získejte reklamu na sociální síti Facebook jedním kliknutím. Vaše výrobky se budou zobrazovat v našem oficiálním Facebook obchodu a kromě toho i v newsfeedu lidí, kteří mají zájem o handmade nebo si prohlédli vaše produkty, ale zatím nenakoupili.

Náhled remarketingového banneru

Facebook Catalog na plno

Zařaďte své výrobky do našeho Facebook Catalog produktového feedu a získejte reklamu na sociální síti Facebook jedním kliknutím. Vaše výrobky se budou zobrazovat v našem oficiálním Facebook obchodu a kromě toho i v newsfeedu lidí, kteří mají zájem o handmade nebo si prohlédli vaše produkty, ale zatím nenakoupili. ​

Náhled remarketingového banneru

Topování na homepage Atelier.cz

Chcete být vidět jako ve výkladní skříni? Své vybrané výrobky můžete umístit na nejvyšší pozice na domovské stránce Atelier.cz. Naše stránka se tak stane Vaší výlohou. Počet míst je velmi omezen, proto se jedná o skutečně unikátní příležitost.


Náhled remarketingového banneru

Vyzkoušejte ještě dnes

Máte už účet na Atelier.cz? Výborně. Stačí se přihlásit a nakoupit svůj první kredit.

Zakoupit kredit